Białe listwy przypodłogowe — skandynawski akcent w Twoim domu

Listwy przypodłogowe z pozoru są tylko dodatkiem w aranżacji, ale tak naprawdę mogą w znacznym stopniu wpłynąć na wizualne walory oraz charakter wnętrza. We domach czy mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim zdecydowanie warto rozważyć zastosowanie listew w kolorze białym.

Specyfika stylu skandynawskiego

Styl skandynawski wyróżnia się prostotą, praktycznością, przestronnością i powściągliwą elegancją. To wnętrza niezwykle stylowe, w których funkcjonalność łączy się z walorami wizualnymi. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby każde pomieszczenie było jasne, przestronne, a jednocześnie przytulne.

We wnętrzach skandynawskich dominują kolory jasne, w tym przede wszystkim biel, beże i szarości. W tych kolorach powinny być utrzymane ściany, meble, większość dodatków, a także podłogi. Najbardziej pożądane są materiały naturalne również zachowane w neutralnych odcieniach. Ze względu na specyfikę stylu skandynawskiego białe listwy przypodłogowe okazują się doskonałym wyborem.

Dlaczego warto zdecydować się na białe listwy przypodłogowe?

Białe listwy przypodłogowe będą idealnie pasować do wszystkich odcieni popularnych w stylu skandynawskim. Doskonale współgrają zarówno z naturalnymi odcieniami podłóg, jak i lekką barwą ścian. Jest to nie tylko istotny element wykończeniowy, ale i dekoracyjny, dlatego łączą ze sobą funkcjonalność z walorami wizualnymi. Odpowiednio dobrane mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, nadać mu przytulności i elegancji. Świetnie sprawdzą się zarówno w domach dysponujących większą przestrzenią, jak i w niewielkich mieszkaniach.

Listwy przypodłogowe MDF

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje listew przypodłogowych, w tym w kolorze białym. Jeśli więc urządzasz dom lub mieszkanie w stylu skandynawskim, zdecydowanie powinieneś rozważyć ich zastosowanie. Wykonujemy je z płyty MDF, czyli materiału, który obecnie często wykorzystywany jest do produkcji mebli czy paneli ściennych. Listwy są lakierowane w kolorze białym (możliwy jest wybór innych kolorów dostępnych w palecie RAL). Oprócz wspomnianych wyżej zalet wizualnych wyróżniają się również dużą twardością i odpornością na uszkodzenia czy preparaty chemiczne stosowane w domach. Dzięki temu służą przez długi czas w nienagannym stanie. Dzięki swojej strukturze z łatwością można je utrzymać w czystości.

Niewątpliwą zaletą są również atrakcyjne ceny listew przypodłogowych z MDF — są one zdecydowanie tańsze niż wyroby z litego drewna, zapewniając przy tym doskonałe właściwości i wysoką estetykę.

Wróć do bloga