Frezowanie CNC
ornament

Świadczymy usługi obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych za pomocą frezowania CNC. Korzystamy z obrabiarki numerycznej włoskiej firmy SCM – renomowanego dostawcy urządzeń do obróbki drewna. Przygotowujemy gotowe elementy według dostarczonych rysunków, zapisanych w dowolnym formacie. Gwarantujemy perfekcyjną obróbkę oraz 100% powtarzalność elementów. Używana przez nas maszyna dysponuje stołem o wielkości 2780 x 1140 mm. W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 608 609 656.

Usługi obróbki drewna

Drewno i produkty drewnopochodne, jak np. płyty MDF wykonane z rozdrobnionego drewna, złączonego w trwałą jednolitą strukturę, dzięki dodatkowi specjalnych substancji organicznych w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem, są wciąż bardzo popularnym materiałem, używanym do wytwarzania mebli, przedmiotów codziennego użytku i elementów zdobniczych. Wszystkie rzeczy wykonane z drewna, niezależnie od tego, czy jest to naturalne, lite czy też przemysłowo przetworzone, odznaczają się niesamowitym urokiem i są chętnie wybierane do wyposażenia domów, mieszkań czy ogrodowych tarasów. Przez lata sztuka wykorzystywania zalet drewna i robienia z niego mebli, konstruowania i ozdabiania budynków czy sporządzania wyposażenia do użytku domowego była niezwykle ceniona. Dziś sekrety obróbki drewna są o wiele łatwiej dostępne. Każdy może sam tworzyć z drewna i jego pochodnych niezwykłe przedmioty korzystając z usług firm oferujących specjalistyczną obróbkę. Dzięki nowoczesnym maszynom sterowanym komputerowo, na podstawie przygotowanego rysunku wykonanego w specjalistycznym programie z kawałka drewna czy płyty MDF można wyciąć niemal dowolny kształt. Dzięki stosowaniu frezów o różnym układzie ostrzy dostępne są formy, których uzyskanie wymagało kiedyś stolarskiego lub wręcz rzeźbiarskiego mistrzostwa.

Obróbka skrawaniem – frezowanie CNC

Obróbka drewna czy płyt MDF skrawaniem pozwala na uzyskanie bardzo złożonych i wyrafinowanych kształtów. Polega ona na usuwaniu kolejnych warstw materiału za pomocą obracającej się głowicy frezu, w której są zamocowane ostrza. Ich układ wraz z kształtem głowicy przesądza o tym, jaki efekt można uzyskać przy zastosowaniu konkretnego narzędzia. Sterowana komputerowo maszyna, wykonując frezowanie CNC, precyzyjnie prowadzi pracujące ostrza, wydobywając z obrabianego drewna czy płyty formę identyczną z tą, jaka została wprowadzona do jej pamięci za pomocą specjalnego pliku opisującego docelowy trójwymiarowy kształt przedmiotu. Nowoczesne urządzenia CNC (Computerized Numerical Control – maszyny sterowane numerycznie) pozwalają na korzystanie z wielu frezów o różnych profilach, w stosunkowo krótkim czasie, można więc za ich pomocą uzyskać bardzo różnorodne formy. Frezowanie CNC pozwala na uzyskiwanie żłobień, rowków czy zagłębień o różnym kącie pochylenia ścian i wielkościach poszczególnych płaszczyzn. Za jego pomocą można wiercić otwory czy wycinać złożone kształty.
Frezowanie CNC                    Frezowanie CNC