Okleinowanie płyt
ornament

Stolarnia24 świadczy usługi okleinowania płyt, przyklejamy obrzeża dostępne w różnych kolorach i grubościach, dopasowane do kolorystyki płyt. Wykorzystujemy profesjonalną maszynę Olimpic S firmy SCM, pochodzącego z Włoch producenta urządzeń do obróbki drewna na najwyższym światowym poziomie. Szczegółowych informacji na temat proponowanej usługi udzielamy pod telefonem 608 609 656, serdecznie zapraszamy.

Okleinowanie płyt – szeroka gama dostępnych taśm

Wykańczanie brzegów płyt taśmami z tworzywa sztucznego to najdoskonalsza metoda zabezpieczenia ich przed wpływem warunków zewnętrznych, rozwarstwianiem się w wyniku działania czynników mechanicznych oraz zapewnienia estetycznego wyglądu. Taśmy obrzeżowe można naklejać na płyty różnej grubości, także na blaty kuchenne. Ponieważ płyty MDF są dostępne w wielu różnych wykończeniach, z okleinami naśladującymi kolory i fakturę rozmaitych rodzajów drewna, a także inne materiały, to dopasowane do nich taśmy również występują w bardzo szerokiej palecie barw, z wieloma rodzajami powierzchni od gładkich po prążkowane czy też z odciśniętym wzorem nawiązującym do rozmaitych motywów. Zależnie od producenta taśm obrzeżowych można znaleźć także takie, które przypominają wykończenie zrobione z metalu, kamienia, a nawet szkła. Dzięki całkowitej swobodzie wyboru i łączenia różnych taśm i płyt można dobrać zarówno zestawienia o identycznej fakturze i kolorze, jak i łączyć ze sobą elementy kontrastujące, uzyskując w wielu przypadkach zaskakujące i intrygujące efekty, które dzięki swej oryginalności świetnie prezentują się na gotowych meblach.

Przewaga profesjonalnego okleinowania płyt nad innymi metodami wykańczania krawędzi

Dzięki dostępności profesjonalnego oklejania obrzeży płyt, każdy może we własnym zakresie projektować i wykonywać meble czy zabudowy. Dysponując tak przygotowanymi płytami, bez trudu można osiągnąć wspaniały efekt, nie kłopocząc się chałupniczymi metodami wykańczania płyt. W porównaniu z nimi – np. oferowanymi nieraz taśmami papierowymi do mocowania na gorąco czy taśmami samoprzylepnymi, czy mocowanymi na wcisk – obrzeża fachowo przyklejane z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zapewniają nieporównywalnie wyższą jakość. Nie wymagają też poświęcanie dużej ilości czasu czy mozolnej obróbki. To dość istotne, ponieważ inne rozwiązania reklamowane często jako tańsze, wymagają jednak sporego wysiłku, nie gwarantując wcale uzyskania dobrego rezultatu. Taśmy z papieru czy laminatu aplikowane przez rozgrzanie kleju, które przytwierdza się wskutek  długotrwałego i uciążliwego prasownia żelazkiem, zmuszają też do pracochłonnego przycinania brzegów i usuwania śladów kleju. Taśmy samoprzylepne z kolei trzeba niezwykle dokładnie spasować, a wszelkie niedokładności, szczególnie przy dłuższych elementach wyglądają bardzo nieestetycznie. Taśmy przytwierdzane na wcisk wymagają wykonania nacięcia na całej długości płyty, co wymaga posiadania specjalistycznego narzędzia w postaci frezarki i odpowiedniego frezu. Profesjonalne okleinowanie płyt obrzeżami z tworzywa sztucznego nie ma sobie równych pod względem uzyskanych efektów, a nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku.

Świadczymy usługi okleinowanie płyt. Profesjonalną maszyną OLIMPIC S firmy SCM.

Napisz lub zadzwoń : 608 609 656


maszyna do cięcia płyt