Cięcie płyt
ornament

Świadczymy usługi cięcia płyt na podany wymiar. Rozkroju płyt dokonujemy, korzystając z profesjonalnej formatyzerki „SIGMA IMPACT” wyprodukowanej przez firmę SCM, potentata na rynku urządzeń do obróbki drewna z tradycją sięgającą 1952 roku. Gotowe pocięte formatki na życzenie brzegujemy profesjonalną okleiniarką „OLIMPIC S” firmy SCM. Osoby zainteresowane rozkrojem płyt zapraszamy do kontaktu z nami. Numer telefonu, pod którym można uzyskać niezbędne informacje to: 608 609 656.

Rozkrój płyt – oszczędność materiału i precyzyjne linie cięcia

Korzystanie z urządzeń do profesjonalnego rozkroju płyt na formatki pozwala na szybkie uzyskanie elementów gotowych do wykorzystania. Standardowy rozmiar płyt to aż 2800×2070 mm, w związku z czym zarówno ich transport, jak i przenoszenie z miejsca na miejsce może stanowić nie lada wyzwanie. Dzięki pocięciu na mniejsze fragmenty wszystkie operacje logistyczne są znacznie łatwiejsze. Samodzielny podział tak dużej powierzchni wymaga stosowania specjalistycznych maszyn. Próba cięcia we własnym zakresie, amatorskimi przyrządami, może skończyć się niepowodzeniem. Nie tylko z tego powodu, że płyty są dość twarde i mocno tępią nieprzystosowane do ich obróbki ostrza, ale także dlatego, że bardzo ciężko byłoby uzyskać w ten sposób dokładny wymiar, kąty proste i ładną, niepostrzępioną linię cięcia. Kolejną zaletą korzystania z fachowych usług rozkroju płyt na formatki jest uzyskiwana w ten sposób duża oszczędność materiału. Dzięki stosowaniu specjalnych programów komputerowych profesjonalna formatyzerka może w ten sposób ustawić linie cięcia, by wykorzystać maksymalnie dużo położonych blisko siebie obszarów i tym samym ograniczyć straty materiału do niezbędnego minimum.

Dzięki maszynom do rozkroju płyt na formatki każdy, kto ma w sobie choć odrobinę smykałki do majsterkowania i dysponuje podstawowymi narzędziami, może sam wykonać proste meble czy przedmioty codziennego użytku: szafki, półki, ławy czy różnego rodzaju skrzynie i pojemniki. Prace tego rodzaju wymagają starannego przygotowania na etapie projektu. Mając gotową koncepcję, trzeba wykonać szkice uwzględniające sposób łączenia, położenie poszczególnych elementów i grubość używanych płyt. Gotowy model trzeba precyzyjnie zwymiarować, określając wielkości potrzebnych elementów. Warto pamiętać o przewidzeniu odpowiedniej ilości miejsca na dodatkowy osprzęt, o ile będzie potrzebny: prowadnice, zawiasy, uchwyty czy podpory półek. Potrzebne wartości można znaleźć w katalogach producentów tego typu akcesoriów. Mając gotowe, zwymiarowane elementy wystarczy już tylko skorzystać z usług firmy wyspecjalizowanej w rozkroju płyt na formatki, po czym przystąpić do montowania całej konstrukcji.
maszyna do cięcia płyt             maszyna do cięcia płyt